Krapkowicki Dom Kultury, ul. Prudnicka 7, 47-300 Krapkowice
Email: biuro@kdkkrapkowice.pl
Telefon: 77 44 60 312

Zajecia
Zespoły muzyczne

Próby zespołów muzycznych realizowane są przy współpracy ze studiem
P.R.OJEKT- Piotr Rudner

Rebelianci


Lata 90-te. Grupa przyjaciół - muzyków zainspirowanych muzyką najbardziej znanych sław southern rocka, takich jak Lynyrd Skynyrd, The Allman Brothers Band, Blackfoot czy Blackbarry Smoke, dołączyła do wokalisty muzyki country. Przez prawie 15 lat grając w składzie Manson Band: Dariusz "Goryś" Gorczyński, Grzegorz "Pauza" Woźniak, Jarosław "Chudy" Hermanowicz, Bogdan "Bobesz" Mróz oraz Bogdan "Boczek" Chojnowski zmieniali oblicze i brzmienie zespołu. Stali się rasowymi rockmanami, ludźmi wolnymi i otwartymi na różne gatunki muzyczne, którzy nie zapomnieli o korzeniach takich jak blues czy rock'n roll.

Z końcem roku 2012, wokalista Jan Szumlicz postanowił opuścić zespół. Jego miejsce zajął Michał Borowiec. Gruntownie wykształcony muzycznie wokalista, który jak pozostali członkowie zespołu jest zainspirowany muzyką southern rock. Jego talent, umiejętności oraz doświadczenie zdobyte w różnych formacjach muzycznych wprowadziło do zespołu świeży powiew oraz podniosło poziom muzyczny kompozycji. Michał zajmuje się również managementem zespołu.

Zmieniła się również nazwa zespołu - Rebelianci - Southern Rock Group - rozpoczyna nowy rozdział swojego muzycznego życia i konsekwentnie kroczy ścieżką rock'n roll'a, grając wyłącznie autorski repertuar. Nasza muzyka najlepiej wypada na dużych plenerowych koncertach, gdzie w pełni można docenić rasowe brzmienie przesterowanych gitar, potężnego basu i mocno grającego serca perkusji. Melodyjne "piosenki drogi" tworzą niesamowity klimat mistycznej podróży przez amerykańskie południe. W prostych słowach opowiada o człowieku i jego marzeniach. 
Rebelianci od wielu lat związani są z Krapkowickim Domem Kultury oraz studiem nagrań " P.R.OJEKT "- Piotra Rudnera, gdzie odbywają się próby zespołu.
Rebelianci szykują się zarówno do letniego sezonu koncertowego na dużych scenach jak i do koncertów klubowych. Równocześnie trwa praca nad maxi singlem.
Jak co roku zagramy na zlotach motocyklowych organizowanych przez kluby HD, MC, FG - idealnie wpasowując się w motocyklowy świat, wyznający przecież podobne ideały.

Linki:

www.rebelianci.eu
www.facebook.com/zespolrebelianci
www.youtube.com/zespolrebelianci
www.soundcloude.com/rebelianci

Mörderplatz

Mörderplatz to zespół grający wybuchową mieszankę smolistych, stonerowych riffów oraz szybkiego, agresywnego jak diabli trashu. Powstał w 2013 roku na bazie składu punkowej kapeli WaveSoap. Chłopaki długo szukali wokalisty, ale od paru miesięcy są w pełnym składzie i czadzą, czadzą.

Pop Marlej

Członkowie zespołu Pop Marlej są odnalezionymi po latach nieślubnymi synami Boba Marley'a z Tiną Turner, Edith Piaf, Whoopi Goldberg, Marilyn Monroe, Oprah Winfrey, La Toya Jackson i Jenna Jameson. 

Synowie Pana Boba nie odziedziczyli co prawda po ojcu geniuszu muzycznego (są tylko, cytując Pana Mietka spod 5ki "całkiem nieźli"), ale odziedziczyli poczucie humoru, dystans do siebie, muzyki - którą grają - i wielu innych rzeczy oraz ponadprzeciętną fascynację kobietami. 

Większość piosenek powstała po to, aby ułatwić członkom zespołu podrywanie niewiast, a część po to, aby bawić, dziwić, śmieszyć, wprawiać w zadumę:) 

Choć zespół nie wydał jeszcze płyty, ma setki tysięcy fanów na całym świecie, gdyż jeden z przyjaciół zespołu zabrał ich demo do Chin, gdzie lokalna rozgłośnia radiowa małej wioski zabawiała komunistyczną smutną społeczność polską muzyką. 

Poziom radości i zabawy publiki na koncertach utwierdza zespół w przekonaniu, że już niedługo dogonią swego słynnego tatę warsztatem muzycznym i ilością udanych romansów.

Andromeda Space Ritual

zespół założony został na początku 2013r.

inspiracje:rock progresywny,post rock,stoner.

Członkowie zespołu

Marcin Bis - guitara                                                                                

Mariusz Łyżwa - perkusja
Dominik Spasówka - synth                                                         
Kamil Lasonczyk - bas

 

https://www.facebook.com/andromedaspaceritual/

2XL - działalność zespołu chwilowo zawieszona.

  • Tomasz "r$cz" Świstuń - Wokale
  • Gianluca "Lucah" Buscicchio - Wokale
  • Magdalena Krzemień - Wokale
  • Michał "Miazga" Legin - Gitara
  • Kamil "Klinku" Linkiewicz - Klawisze
  • Bartosz "Baton" Mirucki - Gitara Basowa
  • Paweł "Wachu" Wach - Perkusja
  • Łukasz Knapik - Saksofon