Krapkowicki Dom Kultury, ul. Prudnicka 7, 47-300 Krapkowice
Email: biuro@kdkkrapkowice.pl
Telefon: 77 44 60 312

Zajęcia KDK Krapkowice

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapisania się na zajęcia organizowane przez KDK Krapkowice.

Pracownia modelarstwa lotniczego

Początki krapkowickiej modelarni sięgają lat 50-tych. Modelarstwo w Krapkowicach rozpropagował Norbert Parucha, który do dziś jest najstarszym członkiem modelarni, a zarazem wciąż aktywnym modelarzem i zawodnikiem. Pan Norbert od kilkudziesięciu już lat skleja modele i startuje w zawodach, w których nadal zajmuje czołowe lokaty.


zobacz więcej

Warsztaty fotografii

Zajęcia fotograficzne służą poznaniu sztuki robienia zdjęć od strony technicznej i artystycznej. Łączą naukę z treningiem umiejętności: wiadomości teoretyczne utrwalamy ćwiczeniami. Na spotkaniach poznajemy podstawowe pojęcia takie jak przysłona czy balans bieli, zapoznajemy się z różnymi tematami jak fotografia portretowa, makro, pejzażowa czy dokumentalna. 


zobacz więcej

Pracowania Widzę Słyszę Czuję Rozumiem

Dla dzieci w wieku przedszkolnym, które mają ochotę i potrafią już spędzić ten czas bez rodziców oraz poznać różne techniki plastyczne, wysłuchać głośnego czytania książek, bawić się w grupie poznając nowych znajomych, pracować wspólnie w grupie i indywidualnie nad pracami plastycznymi, jak i wymieniać się swoimi spostrzeżeniami na temat poznawanych bohaterów książek oraz sztuki.


zobacz więcej

Pracowni plastyczna - Studio Emka

Adam Werwiński swoją pierwszą pracę wystawił w 1976 roku w Kluczborku. Następnie, gdy pracował w cementowni Górażdże był plastykiem zakładowym, a w między czasie rozwijał swoje zainteresowania plastyczne uzyskując prawa instruktora plastyki co pozowliło na prowadzenie kursu rysunku w gogolińskim liceum. Po paru latach na plenerach w Kielcach z cyklu cztery pory roku w Ameliówce plenery pod egidą ministerstwa budownictwa i ministra kultury Krawczuka.


zobacz więcej

ODER - BLASS - BAND

Zespół powstał w 2011 roku na przełomie maja/czerwca. Początkowo grupę reprezentowało 6 muzyków. Z biegiem czasu skład się ustabilizował i widać było zapotrzebowanie na taki rodzaj muzyki. Orkiestrę można spotkać na różnego rodzaju imprezach organizowanych na terenie powiatu krapkowickiego.


zobacz więcej

Krapkowicka orkiestra dęta

Krapkowicka Orkiestra Dęta jest zespołem zrzeszającym muzyków z miejscowości Gminy Krapkowice jak również gmin ościennych. Obecnie w skład orkiestry wchodzą uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Krapkowicach, jej absolwenci, obecni uczniowie oraz absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fr. Chopina w Opolu.


zobacz więcej

Zespoły muzyczne

Próby zespołów muzycznych realizowane są przy współpracy ze studiem P.R.OJEKT- Piotr Rudner

Rebelianci, Mörderplatz Mörderplatz, Pop Marlej, Andromeda Space Ritual, 2XL


zobacz więcej

Mażoretki

Taniec mażoretkowy jest nową formą rozrywki dla dziewczynek, które pilnie przygotowują się do pierwszego występu, który odbędzie się już w kwietniu. W przyszłości planowane są pokazy na Mistrzostwach Polski i różnych Festiwalach Grup Mażoretkowych.

Wszystkie chętne dziewczynki zapraszamy do zapisania się do sekcji!


zobacz więcej

Pracownia teatralna

„Może to trywialne, ale w teatrze nie zawsze chodzi o sam spektakl. Czasami ważniejsze jest spotkanie.”
Izabela Kuriata – instruktorka teatralna, animatorka kultury, pedagog, historyczka.


zobacz więcej

Klub wokalisty

Jeśli masz zdolności muzyczne, lubisz śpiewać i chciałbyś poznać podstawy kształcenia głosu to zapraszamy na zajęcia wokalne do „Klubu Wokalisty”!
W programie m. in.: Nauka śpiewu estradowego (solowego), Indywidualna praca nad interpretacją piosenki, Poznanie technik wokalnych i podstaw emisji głosu, Praca z mikrofonem, Edukacja muzyczna i twórcza, Elementy edukacji teatralnej i muzykoterapii.


zobacz więcej